PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP

Gimnazjum

 Aktualności

 Historia szkoły

 Lokalizacja

 Rada Rodziców

 Samorząd Uczniowski

 Nauczyciele

 Dokumentacja

 Absolwenci

 Uczniowie

 40-lecie szkoły

Informacje

 Kalendarz

 Podręczniki

 Zajęcia dodatkowe

 Plan lekcji

 Kółka w szkole

 LOP

 PCK

 Wymiana pol. - niem.

 Egzamin gimnazjalny

Sport

 Trójbój siłowy

 Liga szkolna

Sukcesy

 Sport

 Sztuka

 Inne

Wydarzenia

 Rozpoczęcie roku szk.

 Pasowanie

 DEN

 Dzień Niepodległości

 Andrzejki

 Mikołajki

 Wycieczki

 Jasełka

 Wigilia

 Spotkanie ze sztuką

 Golcowie z wizytą

 Walentynki

 Pierwszy Dzień Wiosny

 Pamiętamy o Papieżu

 Święto Patrona

 Dzień Bibliotekarza

 "TOBIE POLSKO"

 Bal  karnawałowy

 Ferie zimowe

 Dzień Kobiet

 Dzień Ziemi

 Dzień Otwarty szkoły

 Konstytucja 3 Maja

 Trzymaj formę

 Dzień Matki

 Szkoła bez przemocy

 Dzień Dziecka

 Bal gimnazjalny

 Szkoły na piątkę

 Koniec roku szkolnego

 

 

JASEŁKA

ROK SZKOLNY 2012/2013

Dnia 18 grudnia 2012 roku odbyły się Jasełka, w których wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej PZSP w Olszance. Pierwszą widownię stanowili rodzice naszych uczniów podczas zebrania. Kolejnego dnia cała społeczność uczniowska miała możliwość obejrzenia pięknej inscenizacji bożonarodzeniowej przygotowanej pod okiem pani Beaty Kuny, pani Ewy Chruszczewskiej i pani Beaty Malczewskiej.
 

album fotografii
fotografie wykonała Wioletta Perkowska

ROK SZKOLNY 2011/2012

Najprostsza definicja hasła “Jasełka” to widowisko związane z Bożym Narodzeniem i otaczających je wydarzeniach religijnych i historycznych. Swoje korzenie wywodzi i wzorowane jest na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani B. Kuny i pani E. Chruszczewskiej przygotowali piękną inscenizację "Jasełek". Oprawą muzyczną przedstawienia zajęła się pani B. Malczewska wraz z chórem szkolnym.

album fotografii
fotografie wykonała p. J. Sowierszenko

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką Pani Ewy Chruszczewskiej, pani Beaty Kuny i Pani Beaty Malczewskiej przedstawili piękną inscenizację Jasełek. Obejrzeli ją rodzice oraz społeczność uczniowska naszej szkoły. Słowa wypowiadane przez aktorów przypominały nam historię narodzenia Chrystusa jak również zmuszały do refleksji nad własnym życiem. Dziękujemy aktorom i paniom za wprowadzenie nas w świąteczną atmosferę. 

obejrzyj fotografie z przedstawienia

 

JASEŁKA 2008/2009

Dzieci i młodzież ze szkoły w Olszance z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowały jasełka pod czujnym okiem pań : Beaty Kuny, Ewy Chruszczewskiej i Beaty Malczewskiej. Spektakl został wystawiony aż pięć razy, co świadczy o jego powodzeniu zarówno wśród młodszego i starszego pokolenia. Jego premiera odbyła się 19 grudnia. Został on wówczas pokazany dzieciom ze szkoły podstawowej. Tego samego dnia mogła go oglądać młodzież PG z Olszanki. Uczniom spodobał się teatrzyk. Widać to było po wielkich oklaskach jakie otrzymali aktorzy.

6 stycznia 2009r. Jasełka zostały wystawione w parafialnym kościele w Pogorzeli. Na widowni można było dostrzec ludzi starszych, jak i małe dzieci, które były bardzo zainteresowane zmianą wystroju prezbiterium, gdyż tam, gdzie wcześniej znajdowały się ławki stała szopka z aniołami. Gdy dobiegły końca dźwięki ostatniej zwrotki kolędy „ Bóg się rodzi” w kościele zapanowała minuta ciszy a tuż po niej gromkie brawa. Po raz 4 aktorzy odgrywali swoje role na Gminnym Przeglądzie Kolędniczym, który odbył się w niedzielę 11 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Pogorzeli. Wśród kolędników było wiele dzieci w różnym wieku, z rożnych szkół, lecz wygrać mogli tylko najlepsi. Ostatni raz mogliśmy obejrzeć wysiłki pracy uczniów z PSP i PG w Olszance 13 stycznia podczas wywiadówki kończącej pierwszy semestr w roku szkolnym 2008/2009. Aktorzy za swoją pracy zebrali zapłatę w formie słodyczy i gier , które trafiły do świetlicy szkolnej. W rolę Maryi wcieliła się Marysia Smolarczyk, w rolę Józefa Rafał Frącz. Anioły odegrały dziewczyny : Magdalena Błudzień, Katarzyna Skotnica, Ewelina Oliwa, Ala Sendyk i Kamila Kadłubowska . Pasterzy natomiast,: Mateusz Podgórski, Daria Urban, Emilia Traka i Paulina Rada. Daniel Gawlik, Dawid Jania i Kacper Rada zagrali trzech króli. Oprawę muzyczną zawdzięczamy szkolnemu chórowi. Dziękujemy wszystkim aktorom i mamy nadzieję, że zobaczymy Was również za rok, w kolejnych jasełkach jakie przygotujecie i na które czekamy z niecierpliwością

 Autor:Ewelina Oliwa

 


JASEŁKA

rok szkolny 2007/2008

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Nasi młodsi koledzy z przedszkola przedstawili swoim rodzicom i mieszkańcom wsi przepiękną inscenizację Jasełek Bożonarodzeniowych. Maluchy cudownie odegrały role pastuszków, aniołków, świętej Rodziny. Rodzice ze wzruszeniem i łzą w oku przyglądali się występom swoich pociech, wsłuchiwali się w dziecięcy śpiew. Nad przebiegiem Jasełek czuwały panie nauczycielki - Anna Adamowicz i Marta Grabowska, które  przygotowały najmłodszych do występu.

ZDJĘCIA


 

PSP i PG

Tegoroczne Jasełka przygotowane przez uczniów PSP i PG były dość nietypowe. Nie odnaleźliśmy aktorów wcielających się w rolę postaci z Biblii. Na scenie pojawił się stół wigilijny nakryty białym obrusem. Do "wigilijnej wieczerzy" zasiedli nasi koledzy. Opowiadali o tradycji Świąt Bożego Narodzenia, o szczególnym znaczeniu tych grudniowych dni. Wsłuchując się w melodię staropolskich kolęd, w słowikowy śpiew naszych chórzystek, można było myślami wrócić do cudownych chwil spędzonych w gronie rodzinnym przy wigilijnym  stole. Głęboko w tle przemykały na białym ekranie piękne zimowe pejzaże, zielone choinki przyozdobione kolorowymi łańcuchami, wreszcie aniołki radośnie wymachujące skrzydełkami. Atmosfera panująca na sali wypełnionej po brzegi rodzicami była iście świąteczna.
   Kiedy inscenizacja dobiegła końca przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła młodym "aktorom" łakocie kierując do nich słowa podziękowania za wspaniałe przedstawienie. Podziękowania płynęły również w kierunku nauczycieli, którzy czuwali nad doskonałym przygotowaniem naszych kolegów
i koleżanek - Pani Ewie Chruszczewskiej i Pani Beacie Malczewskiej. 
   Pani dyrektor PZSzP w Olszance Bożena Lorent złożyła wszystkim obecnym rodzicom z serca płynące życzenia: cudownych, szczęśliwych chwil spędzonych w gronie rodzinnym,
a w nadchodzącym Nowym Roku jak najmniej trosk i kłopotów.

      Autor: Wioletta Perkowska

 


rok szkolny 2006/2007

W środę 20 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka, które zaprezentowali nam nasi koledzy

i koleżanki. Była to dla nam możliwość poczucia wspaniałej atmosfery świątecznej.

Po Jasełkach Pani Dyrektor Bożena Lorent, Pan Wójt Jerzy Dróbka oraz Ksiądz Aleksander Michał Drożdż złożyli nam ciepłe życzenia świąteczne.

My również złożyliśmy złożyliśmy życzenia świąteczne Dyrekcji, Wójtowi, Księdzu oraz wszystkim Nauczycielom i Uczniom.

Po przedstawieniu przeszliśmy do klas, w których odbyły się spotkania wigilijne. Dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. To był bardzo miło spędzony czas.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sukcesach naszego zespołu aktorów zajrzyj tutaj.

Już niedługo święta ... ach!

ZDJĘCIA

 

 

Copyright © Publiczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Olszance - 2006. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.